BARAKALDOKO UDALEKO XXVI. XAKE TORNEOA.
Antolatzailea: Barakaldo Xake Taldea. Barakaldon (Bizkaia, Euskal Herria) jokatu da, 2013ko irailaren 20tik 27ra, 8 txandatan, 85 jokalarirekin.
1)
Sergio Trigo Urkijo (Bizkaia, Euskal
Herria) (2.236 FIDE elokoa) – 7 puntu (+13’56, FIDE eloan).
2)
Luis Javier Arias Garcia (Bizkaia, Euskal Herria) (2.168
FIDE elokoa) – 6’5 puntu (+6’8).
3)
Alain Prieto Aranguren (Bizkaia, Euskal Herria) (2.196
FIDE elokoa) – 6 puntu (-3’3).
4)
Xabier Barbazan Bilbao (Bizkaia, Euskal Herria) (1.757
FIDE elokoa) – 6 puntu (+49’3).
5)
Alex Rodriguez Gonzalez (Bizkaia, Euskal Herria) (1.982
FIDE elokoa) – 6 puntu (+15’9).
6)
Jon Asel Goiria Egidazu (Bizkaia, Euskal Herria) (1.962
FIDE elokoa) – 6 puntu (+7’3).
7)
Koldo Urbieta Gabancho (Bizkaia, Euskal Herria) (1.941
FIDE elokoa) – 5’5 puntu (+30’3).
Sergio Trigo Urkijo, sari batekin.
Sergio Trigo Urkijok Sestao taldean jokatzen du.
1989. urtean jaioa, 2013an 24 urte bete ditu edo beteko ditu.
PALMARESA.
2000n, XIII. Txapelketan:
Juan Mario Gomez Esteban Euskal Herrikoa,
garaile; Carlos Varas Gonzalez txiletarra, bigarren; Santiago
Gonzalez De la Torre Euskal Herrikoa, hirugarren.
2001ean, XIV.
Txapelketan: Juan Mario Gomez Esteban
Euskal Herrikoa, garaile; Santiago Gonzalez De la Torre Euskal Herrikoa,
bigarren; Ibrahim Kramrakulov uzbekistandarra, hirugarren.
2002an, XV.
Txapelketan: Juan Mario Gomez Esteban
Euskal Herrikoa, garaile; Carlos Mate Adan espainiarra, bigarren; Ibon
Martin Etxeandia Euskal Herrikoa, hirugarren.
2003an, XVI.
Txapelketan: Juan Mario Gomez Esteban
Euskal Herrikoa, garaile; Sasha Belezky ukraniarra, bigarren; Yeray
Galzagorri Uli Euskal Herrikoa, hirugarren.
2004an, XVII.
Txapelketan: Sasha Belezky
ukraniarra, garaile; Maikel Gongora Rey kubatarra, bigarren; Carlos
Varas Gonzalez txiletarra, hirugarren.
2005ean, XVIII.
Txapelketan: Maikel Gongora Rey
kubatarra, garaile; Alejandro Franco Alonso espainiarra, bigarren; Aryam
Abreu Delgado kubatarra, hirugarren.
2006an, XIX.
Txapelketan: Alejandro Franco Alonso
espainiarra, garaile; Juan Mario Gomez Esteban Euskal Herrikoa,
bigarren; Yeray Galzagorri Uli Euskal Herrikoa, hirugarren.
2007an, XX.
Txapelketan: Oleg Korneev
errusiarra, garaile; Alejandro Franco Alonso espainiarra, bigarren; Ivan
Alonso Alonso Euskal Herrikoa, hirugarren; Juan Mario Gomez Esteban
Euskal Herrikoa, laugarren; Sergio Trigo Urquijo Euskal Herrikoa,
bosgarren.
2008an, XXI.
Txapelketan: Juan Mario Gomez Esteban
Euskal Herrikoa, garaile; Luis Javier Arias Garcia Euskal Herrikoa,
bigarren; Rafael Alvarez Ibarra Euskal Herrikoa, hirugarren; Rodrigo
Sarralde Osua Euskal Herrikoa, laugarren; Jon Angulo Martinez Euskal
Herrikoa, bosgarren.
2009an, XXII.
Txapelketan: Juan Mario Gomez Esteban
Euskal Herrikoa, garaile; Carlos Varas Gonzalez Txilekoa eta Sestao
taldeko jokalaria, bigarren; Alejandro Franco Alonso Espainiakoa eta
Sestao taldeko jokalaria, hirugarren; Enrique Alvarez Fernandez
Espainiakoa, laugarren; Rafael Alvarez Ibarra Euskal Herrikoa,
bosgarren.
2010ean,
XXIII. edizioan: Alain Prieto Aranguren
(Bizkaia, Euskal Herria), garaile; David Astasio Lopez (Araba, Euskal
Herria), bigarren; Juan Mario Gomez Esteban (Bizkaia, Euskal Herria),
hirugarren; Cristobal Limeres Guiance (Bizkaia, Euskal Herria), laugarren;
Javier Marchena Hurtado (Araba, Euskal Herria), bosgarren.
2011an,
XXIV. edizioan: Juan Mario Gomez Esteban
(Bizkaia, Euskal Herria), garaile; Alain Prieto Aranguren (Bizkaia,
Euskal Herria), bigarren; Alvaro Diaz Herrero (Bizkaia, Euskal Herria),
hirugarren; Ivan Alonso Alonso (Bizkaia, Euskal Herria), laugarren; Jose
Javier Garrido Legarreta (Bizkaia, Euskal Herria), bosgarren.
2012an,
XXV. edizioan: Juan Mario Gomez Esteban
(Bizkaia, Euskal Herria), garaile; Mikel Sanz Rodero (Bizkaia, Euskal
Herria), bigarren; Alvaro Diaz Herrero (Bizkaia, Euskal Herria),
hirugarren; Koldo Torres Garcia (Bizkaia, Euskal Herria), laugarren; Aizbeltz
Buiza Prieto (Bizkaia, Euskal Herria), bosgarren.
2013an,
XXVI. edizioan: Sergio Trigo Urkijo
(Bizkaia, Euskal Herria), garaile; Luis Javier Arias Garcia (Bizkaia,
Euskal Herria), bigarren; Alain Prieto Aranguren (Bizkaia, Euskal
Herria), hirugarren; Xabier Barbazan Bilbao (Bizkaia, Euskal Herria),
laugarren; Alex Rodriguez Gonzalez (Bizkaia, Euskal Herria), bosgarren.
Informazio gehiago:
“http://www.chess-results.com/tnr110717.aspx?lan=2&art=1&rd=8&turdet=YES&wi=821” webgunean.
2013-09-27.
Iturria: Internet.